Ledony | Ledowe neony 

Jest 29 produktów.

To flagowy projekt i seria produktów Twórczywa. Dzięki nim magia podświetlanych napisów rozjaśni niejedno wnętrze, domagające się stylowego oświetlenia. Wszystkie Ledony zostały zaprojektowane przez Twórczywo i przez nich są wykonywane.

Ledony dają miłe ciepłe światło, które delikatnie rozświetla pokój.
Są przede wszystkim piękne, ale poza tym są poręczne, bezpieczne, niezawodne i energooszczędne.

Każdy Ledon w sklepie jest produktem na zamówienie. Wykonywany na Twoje indywidualne zamówienie w oparciu o wybrane opcje – kolor, ściemniacz, włącznik oraz kinkiet.

LEDON WEDŁUG TWOJEGO POMYSŁU?

Jeżeli interesuje Cię Ledon wykonany według Twojego indywidualnego pomysłu lub projektu, napisz do nas sklep@kolorowekable.pl. Ledon może przyjąć niemal dowolny kształt i świecić na dowolny kolor. Posiada też wiele atrakcyjnych opcji, dzięki którym dopasuje się do większości potrzeb i warunków.

Są trzy możliwości:

1. Twoje hasło, grafika przygotowana przez Twórczywo – fajnie, bo lubią projektować! Pomogą im wszelkie graficzne drogowskazy.

2. Twoje logo/napis/pomysł już istniejący – wyślij do nas plik wektorowy (najlepiej w .ai/.eps/.pdf) a Twórczywo zrobi resztę.

3. Twój projekt, ale nie ma krzywych – no trudno, też dadzą radę.

UWAGA!

MINIMUM TECHNOLOGICZNE: Grubość (szerokość) „kreski” nie może mieć mniej niż 15 mm.
W praktyce oznacza to, że nie mogą robić bardzo małych, cienkich literek lub bardzo drobnych elementów. Możliwe są zarówno napisy składające się połączonych liter, stanowiące jeden element, jak takie, w których litery są osobno a w całość łączą je przezroczyste „plecy”.

ZASILANIE: Każdy Ledon, mały i duży, wyposażony jest w 12V zasilacz o odpowiedniej mocy. Zasilacz dobieramy  indywidualnie, w zależności od okoliczności.

Nigdy przenigdy nie wolno podłączać Ledonu bezpośrednio do sieci 230V np. do gniazdka lub przewodu przygotowanego pod oświetlenie kinkietowe. 

Dostosowanie zasilania:

WERSJA Z BOKU. Standardowo przewód zasilający wypuszczamy z prawej, bocznej krawędzi napisu. Ale mamy tu pełną dowolność. Możemy wypuścić kabel dokładnie tam, gdzie Ci pasuje.

WERSJA KINKIET. W tym wariancie przewód wychodzi w tył (patrz: obrazek). Pozwała to całkowicie schować przewód w ścianie. Modelowo instalacja wygląda tak: w ścianie przygotowany jest peszel, w który wchodzi kabel wyprowadzony z napisu, na drugim końcu peszla jest rewizja, czyli miejsce podłączenie i schowanie zasilacza.

1. zasilacz wtyczkowy, do gniazdka wtykany, idealny do małych napisów, wymiary: 7 x 6 x 3cm

2. zasilacz modułowy, o różnych wymiarach w zależności od swej mocy; nadaje się do napisów wewnętrznych; wersję slim łatwo łatwo ukryć gdzieś w meblowych zakamarkach lub podkleić do napisu od tyłu.

3. zasilacz szczelny, przeznaczony do trudnych warunków zewnętrznych lub do zabudowy

Przewody

Tam, gdzie prąd tam są także przewody… Przewodami łączone są litery i inne „luźne” elementy ledonu, i oczywiście doprowadzane zasilanie. Do wyboru są 4 kolory przewodów: czarny, szary biały i przezroczysty. Dobierz go do koloru tła, na którym wisi ledon.

Montaż: 

a. na zawieszki (ucha z dziurką za które można powiesić napis na wkrętach, haczykach, gwoździach); zawiesie sprawdzają się tam, gdzie ściana nie jest gładka lub napis jest bardzo duży i ciężki.

b. na taśmę – taśma jest idealna jeśli ściana jest gładka, a napis nieduży.

Bajery:

Komfort użytkowania podnoszą, wiadomo, bajery montowane na życzenie, np. pilot ze ściemniaczem, dzięki któremu można włączyć i wyłączyć napis a także regulować natężenie światła. Polecamy to rozwiązanie szczególnie do małych pomieszczeń, do sypialni lub gabinetu.

Jeśli masz ledon RGB, możesz zmieniać nie tylko jasność, ale przede wszystkim kolor całego napisu!