Rewolucja w projektowaniu kreatywnych rozwiązań oświetleniowych z systemem Filé marki Creative-Cables

Rewolucja w projektowaniu kreatywnych rozwiązań oświetleniowych z systemem Filé marki Creative-Cables

Włosi są mistrzami nie tylko w piłce nożnej! Włoski design od wieków jest synonimem luksusu i dobrego smaku. Zazwyczaj kojarzy się z przepychem i bogato zdobionym wzornictwem. Włoska marka Creative-Cables przeczy temu wizerunkowi. Proponuje proste, funkcjonalne oprawy i akcesoria, które zachęcają do zabawy z aranżowaniem oświetlenia. Jednym z takich rozwiązań jest system Filé. To prawdziwa rewolucja w projektowaniu kreatywnych rozwiązań oświetleniowych. Dlaczego? Przeczytaj, a zaraz się dowiesz ;)

 

 

Niepowtarzalne dekoracje oświetleniowe

 

System Filé został zaprojektowany z myślą o tworzeniu wyjątkowych dekoracji na ścianach i suficie. Pozwala samodzielnie przenosić kable świetlne, tworząc w ten sposób rozmaite konfiguracje. Akcesoria zostały wykonane z naturalnego drewna po to, aby łatwo można było je spersonalizować, malując lub lakierując na dowolny odcień. Jeśli lubisz surowe detale, zostaw komponenty w pierwotnej formie. 

 

 

W systemie Filé znajdują się maskownice, uchwyty ścienne, listwy zaciskowe i oprawki na żarówkę dekoracyjną. Fermaluce Filè, stworzony za pomocą Tub-E14, to minimalistyczny  reflektor, dzięki któremu z łatwością wyregulujesz kierunek padania światła. Mocowanie umożliwia nawet 90° odchylenie i 315° obrót. Zagrasz światłem, podkreślając snopem światła wyznaczone elementy aranżacji lub duże obszary. Takie rozwiązanie pozwoli Ci również doświetlić przestrzeń w miejscu pracy lub relaksu, np. kącik do czytania. 

 

 

Kabel o oryginalnym przekroju

 

Nieodłączną częścią systemu Filé są elastyczne, płaskie i prostokątne przewody. Marka Creative-Cables oferuje paletę kilkudziesięciu kolorów oplotów. Dzięki nim bez trudu dopasujesz odpowiedni odcień do pomieszczenia. Jasne, żywe kolory świetnie kontrastują zarówno surowymi wnętrzami loftów, jak i nowoczesnym mieszkaniami urządzonymi w stylu skandynawskim. Jutowe oploty są idealne dla wielbicieli japandi i stylu boho. Z kolei monochromatyczne odcienie wkomponują się w stonowane aranżacje i minimalistyczne przestrzenie. Bez względu na realizowany pomysł kształt i elastyczność kabli sprawi, że łatwo zamontujesz system oświetlenia na ścianie lub suficie.

 

  

Zacznij oświetleniową przygodę z systemem Filé

 

Z systemem Filé w zaledwie kilku krokach stworzysz własną instalację oświetleniową. Kilka elementów pozwala na praktycznie nieskończoną ilość kombinacji. 

 

Zacznij od wyboru rozety, która jest centralnym punktem systemu. Stosując kilka rozet, uzyskasz zdecentralizowane źródła światła. System Filé umożliwi Ci zaaranżowanie punktów świetlnych liniowo lub zgodnie z własnym projektem. 

 

Dobierz oprawki. W przypadku lamp Filé nie są one standardowo podłączane. Zostały zbudowane tak, aby użytkownik mógł “przegryźć” kabel oprawką w dowolnym punkcie. Wariant termoplastyczny z pierścieniami pozwala na dodanie klosza. 

 

 

Wybierz przewód w oplocie, który najlepiej wpisze się we wnętrze, w którym pojawi się system Filé. 

 

Dobierz uchwyty ścienne, dzięki którym instalacja stanie się stabilna. Zamontuj uchwyty pod kątem pomiędzy oprawkami, rozciągnij przewód i ułóż w pożądanym kształcie. 

 

Użyj bloków zaciskowych, żeby przymocować koniec kabla do sufitu lub ściany. Na koniec uzupełnij całość stylową żarówką E27.

 

 

Możesz bawić się, zestawiając akcesoria i przewody w najróżniejszych konfiguracjach, uzyskując dekoracyjny efekt. Możesz też wykorzystać system Filé jako funkcjonalne i designerskie doświetlenie korytarza czy biura. 

 

Jeśli posiadasz umiejętności techniczne i wiesz, jak obchodzić się z prądem, poradzisz sobie samodzielnie z montażem. Jeżeli jednak majsterkowanie nie jest Twoją mocną stroną, powierz założenie systemu Filé specjaliście. 

 

 

Nie tylko system Filé

 

Włoski producent oferuje również inne nowatorskie rozwiązania w zakresie aranżacji oświetlenia. Na naszym blogu pisaliśmy już o systemie lamp zewnętrznych EIVA [przeczytaj, jeśli jeszcze nie zdążyłeś]

 

Marka Creative-Cables to także Syntax®, czyli propozycja dla wszystkich, którzy szukają funkcjonalnego, a zarazem nietuzinkowego oświetlenia. Lampy posiadają unikalne gniazdo S14d - stworzone po to, by wydobyć pełen potencjał dekoracyjny żarówek rurowych. Linia Art idealnie nadaje się do tworzenia niepowtarzalnych kompozycji świetlnych.

 

Z kolei system Lumet to kolorowo oplecione girlandy ogrodowe, które rozświetlą każdą imprezę na świeżym powietrzu. W asortymencie znajdziesz także oprawki na żarówki i inne akcesoria wysokiej jakości. Włoska marka słynie z przewodów w oplocie, w tym trzyżyłowych kabli XL

 

 

W naszym sklepie oferujemy wszystkie kolekcje oświetlenia marki Creative-Cables. Daj się zachwycić o każdej porze i w każdym miejscu :)

 

Zostaw komentarz