W trójwymiarowym świecie lamp NASU

W trójwymiarowym świecie lamp NASU

Niesamowite przestrzenne struktury, inspirowane fińskimi ozdobami ludowymi himmeli, a każda z nich niepowtarzalna… W nowym roku wracamy do Was z nową porcją świetlnych inspiracji. Przedstawiamy kolejnego polskiego producenta, którego lampy - istne dzieła sztuki - to z pewnością jedne z najbardziej oryginalnych propozycji, dostępnych w naszym sklepie. Zapraszamy do trójwymiarowego świata lamp NASU!

 

 

NASU to niewielka, rodzinna firma z Głogowa, która od kilku lat zajmuje się projektowaniem i produkcją lamp. Stojący na jej czele Piotr Nalepka, z wykształcenia architekt, po blisko 20 latach pracy w zawodzie postanowił porzucić dotychczasowe zajęcie i poświęcić się wzornictwu. Już w dzieciństwie fascynował się szkutnictwem i nabywał wiedzy stolarskiej, obserwując dziadka - kołodzieja, stolarza i modelarza. Jak zaczęła się jego przygoda z tworzeniem nietypowego oświetlenia? 

 

 

Kiedyś wymyśliłem sobie coś w rodzaju lampy, którą chciałem zrobić do swojej pracowni… jak tylko będę miał na to czas. Podobały mi się pomysły na powieszenie w pomieszczeniu fragmentów konstrukcji łodzi lub samolotu. Stąd wziął się pomysł na projektowanie i budowanie lamp, takich jak to, co zawsze mnie inspirowało - mówi Piotr Nalepka.

 

 

Z połączenia pasji, wyobraźni i sumiennej pracy powstały wyjątkowe lampy wiszące, które od razu przykuwają wzrok unikalną formą i misternym wykonaniem. Warto podkreślić, że każda lampa NASU została zaprojektowana przez Piotra Nalepkę w formie odręcznych rysunków. Do produkcji używa się technologii CNC - z płaskich płyt materiału - sklejki lub tworzyw sztucznych, wycina się poszczególne elementy lampy. Potem ich krawędzie są wygładzane ręcznie z największą starannością i przygotowywane do sprzedaży w formie zestawów do samodzielnego montażu. Brzmi skomplikowanie? Lampy NASU to nic innego, jak puzzle 3D - do ich złożenia nie potrzeba narzędzi ani kleju.

 

 

 

 

Stalowy most, gwiazda, a może skrzydła ptaka? Lampy marki NASU to finezyjne konstrukcje, które rzucają na ścianę niesamowity cień i wyglądają absolutnie zjawiskowo! Mimo swojej oryginalnej formy, sprawdzą się we wnętrzach o różnych stylach: od nowoczesnego, przez loftowy czy tradycyjny, aż po glamour.

 

 

 

W sklepie KoloroweKable.pl posiadamy lampy wiszace NASU, m.in.: GWIAZDA DUŻA, POMIĘDZY BRZEGAMI, TAKAMAŁA. Najsłynniejsza z nich - HIMMELI, inspirowana fińskimi ozdobami ludowymi, nawiązuje do stylu Art Deco. Jeżeli lubicie oryginalny polski design stworzony z dozą wyobraźni, oświetlenie marki NASU z pewnością przypadnie Wam do gustu. 

 

 

 

Mamy nadzieję, że czujecie się zainspirowani do noworocznych zmian także w oświetleniu :) A może to właśnie wyjątkowe lampy NASU rzucą nowy cień na Wasz ulubiony zakątek mieszkania? 

 

Leave a reply