W oplocie możliwości

W oplocie możliwości

Czasami nawet z pozoru niewielka zmiana może ukazać wnętrze w nowym świetle. Dosłownie, gdyż z pomocą w urządzeniu przestrzeni, przychodzą przewody w dekoracyjnym oplocie, dostępne w najróżniejszych kolorach i typach.

Coraz częściej dbamy o to, aby nasze mieszkania miały przemyślany wystrój, a żaden element w naszym pomieszczeniu nie był przypadkowy. W końcu diabeł tkwi w szczegółach! Czasami nawet z pozoru niewielka zmiana może ukazać wnętrze w nowym świetle. Dosłownie, gdyż z pomocą w urządzeniu przestrzeni, przychodzą przewody w dekoracyjnym oplocie, dostępne w najróżniejszych kolorach i typach np. kable bawełnianekable poliestrowe czy kable lniane i jutowe. Dzięki temu możemy dobrać kable idealne do stylu naszego mieszkania.

 

W oplocie możliwości

 

Nie wiszą Ci szczegóły?

Kable dekoracyjne mogą być dyskretną ozdobą Twojego wnętrza albo wręcz przeciwnie. Mogą też krzyczeć o uwagę fantazyjnym wzorem czy intensywnym kolorem, kontrastującym z innymi elementami wystroju. Widoczne kable nie kojarzą się już z amatorskimi niedoróbkami, a stają się ważną częścią designu, pod warunkiem jednak, że są oryginalne, dostosowane do potrzeb, wykonane z materiałów dobrej jakości, jak np. kable naturalne. To wszystko zapewniają nam właśnie kolorowe kable w oplocie.

Ile kabli, tyle rozwiązań

Kable w oplocie świetnie sprawdzą się zarówno w aranżacji domu czy mieszkania, jak i miejscach publicznych, dzięki połączeniu swojej funkcjonalność z dekoracyjnym charakterem. Jest wiele sposobów, by wykorzystać ozdobny wymiar kabli. Tak naprawdę wszystko zależy od Waszej kreatywności. Zacznijmy od najprostszego rozwiązania – kable w dekoracyjnym oplocie mogą po prostu funkcjonować jako klasyczne natynkowe doprowadzenie prądu do lamp lub innych urządzeń elektrycznych, jednak w nowej, estetycznej formie. Można do tego celu wykorzystać kable trzyżyłowe. Już taki prosty zabieg spowoduje, że zarówno sprzęt, jak i całe pomieszczenie wyda się dopracowane w każdym szczególe.

Obecnie popularne stało się połączenie nieosłoniętej żarówki ze spersonalizowanym kablem (o wybranej długości czy kolorze). Takie rozwiązanie pozwala na tworzenie wielu wariacji z domowym oświetleniem. Można na przykład połączyć kilka żarówek w pęk albo rozwiesić je rozproszone po całym pokoju na kablach różnej długości i koloru. Kable dekoracyjnie sprawdzą się także doskonale nad wszelkimi blatami: wyspą kuchenną, stołem czy biurkiem.

Zastosowanie żarówek dekoracyjnych o różnych kształtach i odcieniach dodatkowo sprawi, że niewielkim kosztem, spojrzysz na swoje mieszkanie w całkiem nowym świetle ;) Dla najodważniejszych – przymocowanie okablowania do ściany lub sufitu, tak by układał się w ciekawy kształt. Wymaga to jednak odrobiny precyzji i czasu, ale efekt powinien Ci to wynagrodzić ;)

 

W oplocie możliwości

 

Kable w dobrym stylu

Kable dekoracyjne świetnie wpasują się w surowo zaaranżowane wnętrze, gdzie pojawia się cegła, kamień, beton czy deski o wyraźnej fakturze. Takie pozornie niewykończone powierzchnie z widocznym
okablowaniem są charakterystyczne dla stylu loftowego. Ale nie tylko! Kable w oplocie sprawdzą się także w nowoczesnych i skandynawskich wnętrzach. Dobrze dobrane mogą nadać każdej przestrzeni klasy albo odrobiny szaleństwa. W końcu każdy szczegół zależy od Ciebie!

Created On środa, marca 27, 2019 Posted By Olaf Comment Link
Bardzo fajny artykuł. Będę śledzić kolejne wpisy.
Created On wtorek, marca 26, 2019 Posted By Marzena Comment Link
Świetny artykuł
Showing 1 - 2 of 2 items

Leave a reply