Marka Altrilight - technologia i design na ratunek planecie

Marka Altrilight - technologia i design na ratunek planecie

Kryzys klimatyczny staje się faktem, a przyszłość naszej planety wisi na włosku. Jak w tych okolicznościach tworzyć design, który nie szkodzi środowisku? Polska marka Altrilight znalazła odpowiedź, jak tworzyć w zgodzie z naturą. Zaproponowali unikalne lampy z organicznych materiałów, które powstają, dzięki wielkoskalowemu drukowi 3D. Kto stoi za Altrilight i skąd wziął się pomysł, żeby drukować ekologiczne oprawy oświetleniowe? Jakie zalety ma stosowana przez nich technologia? O tym wszystkim przeczytasz w tekście. 

 

 

Kto stoi za Altrilight?

 

Marka Altrilight wyszła spod skrzydeł startup'u Altrinis. Firma matka zajmuje się projektowaniem i wykonywaniem obiektów w technologii wielkoformatowego druku 3D. Stąd naturalne zwrócenie się w stronę designu. Zespół stojący za Altrilight składa się z grupy pasjonatów z naukowym zacięciem. Jak zaczęła się ich przygoda z oświetleniem? W trakcie testów nad biopolimerem na bazie drewna powstał model wazonu. Podczas badania z bryły sączyło się przyjemne, naturalne światło. Tworzywo okazało się bardzo wytrzymałe na ciepło - zalanie 100 stopniowym wrzątkiem klosz przeszedł bez szwanku. Efekt tak zachwycił ekipę, że postanowiła zastosować przetestowany biomateriał do produkcji ekologicznych lamp.

 

 

Jak powstają lampy Altrilight?

 

Punktem wyjścia w przypadku każdego projektu są szkice poszukiwawcze. To od nich zaczyna się cała przygoda. W momencie, kiedy szkice przybiorą zadowalającą formę, wkracza część technologiczna. Następuje przejście do środowiska 3D i przygotowanie fotorealistycznej wizualizacji. Projekty i modele 3D nie powstają, tak jak zazwyczaj ma to miejsce w programach typu CAD. Zespół Altrilight stosuje autorskie oprogramowanie, bazujące na własnych algorytmach. Prototyp oprawy powstaje dopiero, kiedy wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, aby w pełni zadowolić użytkownika. 

 


 

Co wyróżnia oświetlenie Altrilight? 

 

Innowacyjna technologia wielkoskalowego druku 3D pozwala tworzyć formy niemożliwe do uzyskania za pomocą tradycyjnych metod. Dzięki użyciu materiału na bazie celulozy, stali nierdzewnej, aluminium i hartowanego szkła, wszystkie elementy lamp nadają się do recyklingu. Ponadto druk 3D nie generuje odpadów. Sama produkcja jest czysta i bezpieczna dla planety. Zastosowana technologia zapewnia lekkość i wytrzymałość każdej oprawy. Jakie jeszcze możliwości daje wielkoskalowy druk 3D? Pozwala pokryć lampę farbą za pomocą aerografu. Różnorodność materiałów i kolorów jest w przypadku tej technologii praktycznie nieograniczona.

 

 

Design, który wynika z natury

 

W ofercie marki Altrilight znajdziemy unikalne, minimalistyczne, geometryczne formy, które oddają prostotę a zarazem złożoność natury. Materiał, subtelnie przepuszczający światło, tworzy we wnętrzach ciepła i przytulną atmosferę. Oświetlenie więc doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych i loftowych przestrzeniach, jak i bardziej klasycznych aranżacjach. Lampy są wprost stworzone do mieszkań i domów urządzonych przyjaźnie dla środowiska. Wśród opraw znajdziemy lampy podłogowe i lampy stołowe w naturalnym odcieniu. Dlatego oświetlenie Altrilight jest niezwykle uniwersalną propozycją, dla wszystkich którzy chcą, żyć bardziej eko, a jednocześnie kochają oryginalny design.

 

 

Slogan marki Altrilight to: przyszłość jest w naszych rękach... i w naszych mieszkaniach - dodajmy :)  

 

 

Leave a reply