Kolorowe Kable po drugiej stronie oplotu

Kolorowe Kable po drugiej stronie oplotu

Dziś zaczynamy dzień od kawy i burzy mózgów w przytulnej pracowni w Gdyni, którą Klienci chętnie odwiedzają. Ale nie zawsze było aż tak kolorowo... Znacie nasze lampy, ale czy znacie naszą historię? Kto kryje się za marką Kolorowe Kable?

Zagłówek z kabli, czyli o (nie)wygodnych początkach

Zacznijmy od początku. Michał Markiewicz, architekt wnętrz po gdańskiej ASP, potrzebował do swoich projektów lamp w stylu loftowym. Nie udało mu się jednak znaleźć na rynku odpowiedniego oświetlenia, czyli oprawki eksponującej surową żarówkę z widocznym kablem w oplocie, a że od dziecka pasjonowało go projektowanie lamp, postanowił wypełnić tę niszę. Przedstawił pomysł swojemu dobremu koledze Mariuszowi Pacholskiemu, informatykowi z żyłką do biznesu. Szybko okazało się, że panowie świetnie się dogadują i dobrze uzupełniają w pracy. I tak w 2011 roku powstały Kolorowe Kable. Michał, marzyciel i artystyczna dusza, projektuje lampy, a Mariusz, dokładny i poukładany logistyk, zajmuje się stroną techniczną funkcjonowania firmy. Początki tworzenia marki nie były jednak łatwe. W pierwszym etapie działalności Michał i Mariusz łączyli pracę nad własną firmą z etatami. Pracowali w domu po godzinach i dosłownie spali na kablach. Dziś śmieją się, wspominając zagłówek zrobiony z kabli w oplocie czy walizkę, wypełnioną niczym innym jak... kablami. Kable po prostu oplotły życie chłopaków i ich rodzin. Żona Michała, Magda, będąc w ciąży pomagała skręcać lampy. Ciężka praca przyniosła efekty i od trzech i pół roku Kolorowe Kable mają swoją pracownię na gdyńskich Karwinach. W zeszłym roku do zespołu dołączyła Magda, którą mąż skutecznie zaraził pasją do oświetlenia. Ekipę wspierają też trzy uśmiechnięte panie, które własnoręcznie składają nasze lampy, dwóch krzepkich i doświadczonych panów z produkcji oraz dwie młode pasjonatki social mediów, które właśnie piszą ten artykuł ;)

 

 

W oplocie możliwości, czyli o marce

Nazwa marki wzięła się od kolorowych oplotów, które do dzisiaj wyróżniają nasze lampy. Zaczynaliśmy od dziesięciu podstawowych kolorów, a teraz trudno byłoby je zliczyć ;) Najpierw produkowaliśmy lampy z tworzyw sztucznych, ale obecnie staramy się być jak najbardziej eko. Zależy nam na ochronie środowiska, dlatego używamy plastikowych elementów tylko wtedy, gdy jest to naprawdę konieczne. Wzbogaciliśmy ofertę oplotów o takie materiały jak juta, len czy bawełna. Wykorzystujemy też drewniane i betonowe oprawki. Także sprzedawane przez nas żarówki dekoracyjne przeszły ewolucje od żarnikowych przez halogenowe po LEDy, które są energooszczędne i przyjazne dla planety. Cały czas podnosimy jakość produktów i dbamy o to, by była jak najwyższa. Chcemy, aby nasza usługa była jak najbardziej kompleksowa, a Klienci zadowoleni, dlatego, m.in. systematycznie zwiększamy wybór komponentów w naszym sklepie. Stawiamy na personalizację produktu i tworzymy lampy dostosowane do konkretnych potrzeb. Chodzi Wam po głowie projekt własnej lampy albo chcecie przerobić tę, którą już macie w domu? Nie ma problemu! Spełniamy nawet najbardziej szalone wizje naszych klientów, byleby autorskie.

 

 

Nie samym oplotem Kable żyją, czyli o ciągłym rozwoju

Obserwujemy trendy i wciąż wzbogacamy naszą ofertę, stąd pomysł na nową, bardziej ekskluzywną, markę UMMO (o której będziecie mogli przeczytać niebawem). Ostatnio wprowadziliśmy Loft BalaLoft Sfarer w strukturalnych kolorach, a niebawem pojawi się też Loft Bala i Loft Ovoi w wersji XXL. Chcielibyśmy wyjść z domów i okablować więcej przestrzeni publicznych. Oprócz kolorowych lamp, pomagają nam w tym girlandy świetlne. Ciągle się rozwijamy i zaczyna nam brakować miejsca, dlatego przemeblowujemy się, a w planach mamy również znalezienie większej pracowni. Ale spokojnie, nie uciekniemy daleko! Gdynia to nasze ukochane miasto.

Przygoda, wyzwanie, wspinaczka – tymi słowami Michał, Mariusz i Magda opisaliby swoją pracę. Każdy dzień przynosi coś nowego i stawia przed nimi kolejne zadania. Właśnie dlatego kochają, to co robią, a widać to w lampach Kolorowych Kabli, tak bardzo są #okablowani.

 

Leave a reply