Jak stworzyć świąteczny nastrój we wnętrzu? Bożonarodzeniowe trendy 2021

Jak stworzyć świąteczny nastrój we wnętrzu? Bożonarodzeniowe trendy 2021

Mikołajki za nami, a więc to już najwyższa pora zacząć tworzyć w domu świąteczny nastrój. Jeśli już nucicie All I Want for Christmas, ale jeszcze nie macie choinki, to znak, że jesteście w dobrym miejscu. Tym razem podpowiemy, jak stworzyć magię świąt we wnętrzu. Jakie są najważniejsze trendy w dekoracjach bożonarodzeniowych w 2021 roku? Przeczytajcie, zanim znów obejrzycie Love Actually :)

 

  

Święta deluxe

 

Kto powiedział, że nawet w czasach inflacji nie można na bogato? :) Złoto i dekoracyjny przepych na przekór wartości złotego mają się doskonale. Kolor złoty w tym sezonie znajdziemy zarówno w bombkach, stroikach stołowych, świecznikach, tekstyliach, jak i w ozdobach świetlnych. Błysku wnętrzu dodadzą stylowe, świecące gwiazdy Star Trading w dopasowanej kolorystyce. Szczególnie wyrafinowanie prezentuje się połączenia złotego z czernią lub bielą. Z dodatkiem czerni otrzymamy elegancką aranżację z luksusową nutą. Z kolei miks z bielą stworzy iście bajkowy, zimowy efekt. Pamiętajmy, że aby nie popaść w kicz przy Christmaximalism stawiajmy na minimalistyczne formy dekoracji.

 

  

Święta w zgodzie z naturą

 

Naturalne barwy i materiały królują również w okresie świątecznym. Beże i kolory ziemi to kierunek, którym warto podążać również jeśli chodzi o bożonarodzeniowe dekoracje. W przypadku tego trendu ważne, abyśmy zadbali o prostotę wszystkich elementów kojarzących się ze świętami. Nie martwmy się jednak, że będzie za mało cozy! Minimalistyczne detale w połączeniu z drewnem, lnem, papierem, miękką wełną czy naturalnym igliwiem ostatecznie stworzą bardzo przytulny efekt. W takiej aranżacji doskonale spiszą się papierowe wariacje tradycyjnych gwiazd w stonowanych kolorach.

  

Zimowe szaleństwo

 

Zimowe szaleństwo wpuszczamy do domów! Wystrój, w którym dominuje biel, srebro i przezroczystości to propozycja nie tylko dla Królowej Śniegu ;) Mroźną kolorystykę ocieplą odpowiednie dodatki. Dekoracje w kształcie płatków śniegu czy świecące gwiazdy wieczorem zaprezentują się naprawdę zjawiskowo w zimowym królestwie.

 

 

W stronę tradycji

 

Jeśli pragniecie wykreować świąteczną atmosferę rodem ze starej pocztówki, ten trend jest dla Was. Czerwień, biel i zieleń odmieniana przez retro mikołaje o rumianych policzkach, drewniane postaci dziadka do orzechów czy pulchne bałwanki - to absolutna bożonarodzeniowa klasyka. W takiej aranżacji, oprócz zapachu pomarańczy i goździków, nie może zabraknąć kolorowych lampek i stylowych świeczników. Girlandy świetlne zawiesimy na choince, poręczach, karniszach, gdzie tylko wyobraźnia i… przewód dosięgnie :) Klimatycznym uzupełnieniem świetlnej oprawy będą ażurowe gwiazdy, szczególnie czerwone jak nos renifera Rudolfa. 

 

 

Zimowy ogród

 

Niech świąteczna gorączka obejmie również ogród i taras. Niskie temperatury nie przeszkadzają, aby cieszyć się kubkiem gorącego kakao na pięknie przystrojonym balkonie. Wystarczy wygodne siedzisko, ciepły koc i lampki o odpowiednim IP, które przedrzeźniają pierwszą gwiazdkę.

  

 

Która z bożonarodzeniowych inspiracji najbardziej Wam się podoba?

 

 

Leave a reply