Grupa Products – skandynawski minimalizm prosto ze słonecznej Chorwacji

Grupa Products – skandynawski minimalizm prosto ze słonecznej Chorwacji

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata... Jednak bez względu na porę nasza potrzeba światła nie maleje! Już od jakiegoś czasu przybliżamy Wam marki oświetleniowe, które ubierają światło w piękne formy. Tym razem przyszedł czas na chorwackiego producenta Grupa Products.

 

 

A wszystko zaczęło się w słonecznej Chorwacji

 

Grupa Products to brand, który powstał w Zagrzebiu w 2012 roku. To właśnie wtedy architekci wnętrz: Filip Despot, Ivana Pavic, Tihany Taraba, połączyli swe siły, tworząc własne biuro projektowe, specjalizujące się w ekskluzywnym i nowoczesnym wyposażeniu wnętrz. Nietuzinkowy design i wysoka jakość wykonania ich projektów została doceniona na całym świecie, udowadniając, że ręcznie składane lampy mogą cieszyć się dużą popularnością.  Założyciele Grupa prędko zostali laureatami wielu prestiżowych, międzynarodowych nagród. W końcu minimalizm nie musi mieć skandynawskiego rodowodu :)

 

 

Popis najwyższej klasy rzemiosła

 

Oświetlenie proponowane przez markę Grupa Products to nie tylko popis rzemiosła najwyższej próby, lecz także oryginalna forma i funkcjonalność. W oprawach widać fantazję twórców, świeże spojrzenie na projektowanie, a przede wszystkim grę kolorami i geometrycznymi kształtami. Solo i w grupie, będą równie mocnym akcentem we wnętrzu. Brand oferuje lampy wiszące, kinkiety, lampy podłogowe oraz stołowe. Dzięki temu możemy zaaranżować spójne oświetlenie nowoczesnego salonu czy minimalistycznej sypialni.

 

 

Kolekcja ILI ILI, czyli modułowe lampy we wszystkich kolorach tęczy

 

Kolekcja ILI_ILI, czyli po chorwacku ALBO_ALBO, to seria modułowych lamp wiszących i kinkietów z ręcznie tłoczonego i malowanego aluminium. Ich konstrukcja oparta jest na 3 cylindrycznych, niezależnych od siebie częściach, łączonych mocowaniem wewnątrz klosza. Każdy z elementów może mieć ten sam lub inny kolor i kształt. Można je miksować i łączyć w dowolne kombinacje. Macie niemal nieograniczone możliwości!

 

 

Proponowane modele lamp z tej kolekcji, to m.in. La Lava, przypominająca kształtem wulkan, czy Prom Queen, przywodząca na myśl sukienkę na studniówkę :) Oprawy dostarczane są w elementach do samodzielnego montażu. Nie martwcie się – to naprawdę łatwe. Złożenie lampy nie wymaga żadnych narzędzi i zajmuje zaledwie kilka minut.

 

Kolekcja Arigato, czyli triumf funkcjonalności

 

 

 

Oświetlenie z kolekcji Arigato charakteryzuje się długim stalowym ramieniem i eleganckim aluminiowym kapeluszem. Wewnątrz kapelusza znajduje się matowa osłonka, która rozprasza światło żarówki, dzięki czemu nie jest ono rażące dla oczu. Konstrukcja opraw pozwala na dopasowanie ustawienia klosza oraz dowolną regulację ramion w miejscach łączeń.

Lampy Arigato dostępne są w dwóch kolorach – proszkowanej czerni i bieli – oraz w dwóch wariantach – z jednym lub dwoma kloszami. Arigato to maksimum funkcjonalności przy minimum środków. 

 

 

Lampy Baluna, czyli ukłon w stronę Bauhausu

 

W kolekcji lamp Baluna, której premiera odbyła się w 2017 roku, odnajdziemy inspirację Bauhausem. W projektach widać modernistyczną użytkowość, przy jednoczesnej  oszczędności środków. Nie ma tu zbędnych ozdobników, oprawa jest prosta, estetyczna i ma harmonijnie współgrać z przestrzenią, w której się znajduje.

 

 

Matowy mlecznobiały klosz lamp Baluna został wykonany ze szkła. Podstawy i ramiona lamp w tej serii zrobiono ze stali, pokrytej matową czernią. Dyskretnie wmontowano też włącznik, który jest zintegrowany ze ściemniaczem dołączonej do zestawu żarówki LED. Surowe i nowoczesne oświetlenie z kolekcji Baluna szczególnie interesująco zaprezentuje się w... grupie :) 

 

 

Piękne wykończenie i dbałość o szczegóły sprawia, że obok lamp Grupa Products trudno przejść obojętnie. Nic tylko podziwiać! Już jesteście w Grupie fanów? :)

 

Leave a reply